Patient Interviews

خانم زهرا بینا

خانم زهرا بینا

با درمان چاقی بیماری عصبی  ms  که سالها دچارش بودم بهبود یافت .

 نام: فاطمه زهرا                        نام خانوادگی: بینا                      تاریخ تولد: 24/2/59

محل تولد: بیرجند                       شغل :  کارمند موسسه مالی اعتباری

عوارض چاقی : کم شدن اعتماد به نفس – ضعف جسمی شدید در پاها . تشدید بیمار ی عصبی MS  - لکه های ریز قهوه ای روی صورت و بدن – خستگی و بی حوصلگی و در نتیجه پایین آمدن بازده کاری

 

لطفا از  وضعیت چاقی خود و خانواده گرامی تان بگوئید. از چه زمانی افزایش وزن شما شروع شد؟

از نظر چاقی در خانواده مان ، چاقی ای  که مشکل ساز باشد مثل من در خانواده نداشتیم. عضو کوچک خانواده و تک دختر میباشم .

 در سن 24 سالگی ازدواج کردم و دارای یک فرزند 6 ساله هستم، قبل از حاملگی 58 کیلو بودم طی 9 ماه بارداری 26 کیلو وزن اضافه کردم که خیلی نگران و ناراحت کننده بود .  از دکترم جناب آقای *** پرسیدم که طی 9 ماه 26 کیلو اضافه کردم چه مدت زمان می برد که به وزن اولیه برگردم ایشان فرمودند : 9 سال.

 خیلی شوکه شدم و فکر می کردم شوخی ای بیش نیست ولی متاسفانه شش سال و نیم گذشت و من به وزن اولیه برنگشتم تازه داشت باورم می شد که جناب آقای دکتر واقعیت رو به گفتند.

آیا این مقدار اضافه وزن مشکلی برای سلامتی شما ایجاد کرده بود؟

از لحاظ  جسمی بشدت دچار مشکل شدم . اوایلی که اضافه وزن پیدا کرده بودم  از ناحیه پا شروع شد  احساس خستگی زیاد و ضعف میکردم . اصلا قادر به ایستادن روی پاهای خودم نبودم خسته و کلافه می شدم.

 قبل از رژیم حدود 4 سال دچار بیماری ms شده بودم که یک نوع بیماری عصبی است دقیقا بعد از 2 سالگی تولد فرزندم بود که دچار افسردگی و چاقی شدم که این مسئله خیلی اذیتم می کرد.

 درمان اولیه ms طبق دستور پزشک متخصص با کورتون شروع شد که مصرف کورتون  بیشتر باعث افزایش وزن و چاقی شد .فردی که بیماری  ms  دارد اصلا نباید گرسنگی بکشد چون روی اعصابش تاثیر می گذاردو عصبی میشود.

در طول روز زود خسته و بی حوصله می شدم.  هنگام خواب فشارم پایین می آمد و  سردرد می شدم.

 کمبود ویتامین e پیدا کرده بودم .

چگونه با دکتر مجتهدی  آشنا شدید؟

از طریق برادر شوهرم آقای باقر نیک که خودشون نزد خانم دکتر مجتهدی رژیم گرفته بودند و من شاهد لاغری و کاهش وزن زیاد ایشان بودم با خانم دکتر آشنا شدم.

از روند درمان و تاثیر آن بر سلامتیتان بفرمایید .

زمان مراجعه و شروع رژیم 25/02/93    و وزن اولیه  71.600 کیلو گرم بود که 16 کیلو اضافه وزن داشتم بعد از 3 ماه به 54 کیلو گرم رسیدم با کمک پودر و کپسول گیاهی که خانم دکتر تجویز کرده بودند در این مدت کوتاه  به وزن ایده آل رسیدم . از این روند خیلی راضی هستم. داروهای گیاهی  خانم دکتر بدون هیچ عارضه ای باعث شد کمبود ویتامین e بدنم جبران شود  و فشارخونم نرمال شد و دیگه سردرد نشدم .

حتی زمانی که به دکتر متخصص خودم برای بیماری  ms  مراجعه کردم ایشان از صدای ضربان قلب و نبض دستم متوجه شدن یک اتفاق در بدنم ایجاد شده و  فرمودند :" لاغر شدی خیلی عالیه سیستم بدنت نرمال شده " و از داروی گیاهی خانم دکتر به ایشان اطلاع دادم. ایشان تایید کردند و از بهبود وضعیتم اعلام رضایت کردند.

اکنون که یک باری را از روی دوشتون برداشتید چه احساسی دارید؟

از زمانی که لاغر شدم احساس خیلی خوبی دارم انگار سبک شدم و روی ابر ها راه میروم. اعتماد به نفس بیشتری دارم و از اینکه همه به من میگن لاغر شدی و چقدر خوش تیپ شدی احساس غرور می کنم و احساس می کنم 10 سال جوانتر شدم. برخی حتی باور نمی کردند که ازدواج کردم و دارای فرزند 6 ساله هستم. لاغری در زندگی روزمره من تاثیر مثبتی گذاشته  و از دید همکاران ، دوستان، اقوام و حتی مشتریانی که در محل کارم رفت و آمد داشتند  که رفتار زمان چاقی منو به یاد دارند. زمانی که لاغر شدم حتی خیلی ها منو نشناختند و از اینکه قیافه و وضع ظاهریم بهتر شده احساس رضایت می کردند. پوست صورتم خیلی عالی شده. لکه های ریز قهوه ای تو صورتم برطرف شده. همه رو مدیون پودر و کپسول گیاهی که خانم دکتر واسم تجویز کرده بودند هستم.

از زمان چاقی چه خاطره ای دارید؟

بدترین لحظات زندگی ام زمان چاقی ام  بود که احساس نابودی می کردم و سیستم بدنم دچار مشکل شده بود. اصلا تمایلی به خرید لباس نداشتم چون مدهای زیبایی که انتخاب می کردم سایزم نمی شد یا اصلا خوش نما نبود، همش بخاطر چاقی بود . و شیرین ترین لحظه زمانی بود که احساس خوشتیپی کردم و از اینکه هنگام خرید لباسی که انتخاب می کردم سایزم می شد و خوش نما بود لذت میبردم .

الان علاقه شدیدی به خرید لباس دارم چون مطمئن هستم در سایز بودن لباس مشکلی ندارم.

لاغر شدنم در محیط کار خیلی نقش موثری داشت چون جایی که کار می کنم اکثرکارکنان خانم هستند و خانم ها هم نسبت به تیپ و هیکل خیلی اهمیت می دهند و حتی رقابت به وجود میاد.

همیشه فکر می کردم شکم زایمان سزارین هیچ وقت درست نمیشه ولی به من ثابت شد با رژیم درست بدون هیچ مشکلی برطرف میشه. همه این ها رو مدیون سرکار خانم دکتر مجتهدی هستم و بسیار راضی و خوشحال هستم که با ایشان آشنا شدم امیدوارم تاآخر همینجوری با اراده بالا بمونم البته خواستن توانستن است.

لاغر شدن شما تاثیری هم بر  رفتار خانواده داشته است ؟

رژیم لاغری روی فرزندم هم تاثیر مثبت گذاشته که همیشه میگه : "منم میخوام لاغر باشم چاقی رو دوست ندارم که دوستانم بهم بگن تو چاقی ، ناراحت میشم". در خوردن  شیرینی خیلی رعایت می کنه . حتی زمانی که چیزی می خواد بخوره از من میپرسه مامان اینو تو رژیمت داری میشه بخورم یا نه.

توصیه شما برای افرادی که از اضافه وزن رنج میبرند چیست؟

به افراد چاق توصیه می کنم تصمیم به لاغری بگیرند ،  با رژیم خانم دکتر عالی جواب میگیرند اصلا نگران نباشند حتی اخلاق و رفتار شان عوض میشه آدم با صبر و حوصله ای میشوند زندگی کردن شیرین میشه انگار دوباره متولد شدند.