Patient Interviews

خانم ساناز پورجلال

خانم ساناز پورجلال

17 اقدام بی نتیجه برای لاغری

نام و نام خانوادگی: خانم ساناز پور جلال

وزن اولیه:  95  کیلو گرم        وزن پایانی:71.8     میزان کاهش وزن: 23.2
مدت درمان : 4.5 ماه
                   شغل: مهندس برق

 

لطفا از جلسه اول دیدارتان با دکتر مجتهدی بفرمایید
جلسه اول با ناامیدی تمام  به دکتر مجتهدی مراجعه کردم  و هیچ امیدی به نتیجه گرفتن از این روش ساده نداشتم  چون بعد از کارهای متعددی که انجام داده بودم  و  عمل پیش دکتر متخصص و حلقه انداختن دیگر انگیزه ای برای پیگیری بیشتر نبود.

خانم دکتر جلسه اول که منو دیدند  گفتند میخوای لاغر شی  یا نه؟ منم در جواب گفتم اینهمه کار کردم اینم انجام میدم. حس خوبی نداشتم . فقط به عنوان آخرین کار ی بود که تصمیم داشتم  انجام دهم .

 

فرمودید اقدامات مختلف و متعددی برای لاغری انجام داده اید  . لطفا به جند مورد اشاره کنید  .

بله . تقریبا کاری نمانده که انجام نداده باشم. به دکترهای معروف مشهد مراجعه کردم و مدتی تحت درمان ایشان بودم ولی بیشتر اوقات نتیجه عکس میگرفتم . برخی از دکترها  با بداخلاقی رفتار میکردند که شاید بیشتر مصمم به رژیم گرفتن شوم بااینکه من حتی از دستور غذایی هم بیشتر مراعات میکردم . بدنم قابلیت کم کردن وزن نداشت و دستور غذایی هم مربوط به کم خوردن بود که منم خیلی کم غذا مصرف میکردم و چاقی من از پرخوری نبود . مشکل اصلی من این بود که من کم غذا بودم و کم اشتها و دکترها دستور رژیم غذایی بمن میدادند و فایده ای نداشت . در زمان فوت پدرم در مدت زمان 40 روز   12  کیلو چاق تر شدم که این موضوع بخاطر شوک عصبی بود که بمن وارد شده بود . چند مورد  از اقداماتی که انجام دادم بصورت تیتروار براتون میگم . امیدوارم تجربه مفیدی باشه برای دیگران .


ورزش اسپینینگ  : مدتی طبق دستور پزشک مربوطه ورزش اسپینینگ میرفتم این ورزش براساس کار سخت  دوچرخه سواران حرفه ای که در کوهستان مجبور بودند ساعتها سواری کنند و چرخ بزنند طراحی شده تا بدن خود را آماده کنند تا بتوانند ساعتها در کوهستان دوام بیاورند.
 ورزش اسپینینگ یک راه خوب برای مصرف کالری و تقویت ماهیچه ها است. کلاس های این ورزش در باشگاه های بدنسازی و در شرایط نور و موزیک مناسب برای ایجاد یک محیط پر انرژی، برگزار می گردد. مربی اسپینینگ، در تمامی مراحل آن از جمله گرم کردن، دوی سرعت، صعود کردن و در انتها خنک کردن، ورزشکاران را راهنمایی می کند
 اسپینینگ ورزش روز دنیا و یک ورزش جدید است که ورزشکاران بصورت گروهی در آن شرکت کرده و بطور معمول بین ۳۰ الی ۷۵ دقیقه بطول می انجامد.
اسپینینگ (spinning) یک ورزش مفید برای بهبود وضعیت قلبی-عروقی و کاهش چربی های موضعی است.
این ورزش را حدود 5 ماه  روز درمیان همراه  20 دقیقه تردمیل  و  20 دقیقه ایرو تبیکال انجام میدادم  .
پیاده روی : 9 ماه  هر روز یک ساعت پیاده روی میکردم  .
تردمیل  :   یک سال و نیم تردمیل با رژیم غذایی سخت گرفته بودم .
پدهای عرق گیر  : استفاده طولانی مدت از پدهای عرق گیر ولی نتیجه ای نگرفتم .
پودر  SLIM-FAST : دبستان که بودم از پودر  SLIM-FAST در شیر مدت طولانی مصرف میکردم  .
چسب لاغری  :استفاده از چسب لاغری که از دبی گرفته بودم و در ماهواره خیلی از آن تبلیغ میکرد .
دکتر متخصص ورزش و لاغری   : یک دکتر متخصص ورزش و لاغری توصیه کرد برای منزل تردمیل بگیرم و طبق برنامه دکتر 8 ماه کار میکردم و بعد از 8 ماه هیچی کم نکردم .
دستگاه  LPG : طبق دستور یک پزشک از دستگاه  LPG استفاده کردم  . 20 جلسه برای این دستگاه رفتم که خیلی ها از این روش نتیجه گرفته بودند ولی من هیچ فرقی نکردم . ( هر بار 45 دقیقه زیر دستگاه LPG     بودم  و بعد از آن  20 دقیقه ترد میل میزدم   )
دکتر متخصص ورزش  :  دکتر متخصص ورزش برنامه خسته کننده ای داده بود  . روزی 2.5 ساعت  ورزش میکردم که فقط حدود   600 حرکت برای بازو توسط دمبل باید انجام میشد خیلی آزاردهنده بود و باید طبق برنامه روز درمیان تردمیل میزدم  .
 قرصهای لاغری : از قرصهای لاغری که شیمیایی هستند هر روز چند تا مصرف میکردم . (   Ridactil   Tab    ,     Venostat   Tab  )  که با مصرف قرصهای شیمیایی   در نهایت 4 کیلو کم کردم .
 آب درمانی  :   یک دوره رژیم آب درمانی گرفتم  و فقط آب خالی مصرف میکردم .
 رژیم انار و پرتقال : یک پزشک رژیم وحشتناکی به من داد.  در ماه رمضان  سحر  فقط یک انار  و   افطار هم فقط دو پرتقال  والسلام .
بعد از مدتها  سالاد و دو تکه مرغ ( سایز قوطی کبریت ) مصرف کردم و حدود دوسال این رژیم را داشتم  . زمان مراجعه  به این دکتر 85 بودم و بعد از 2 سال به 73 رسیدم . بعد از 2 سال این رژیم سخت بمدت 20 روز فقط آب خوردم که بشدت بدنم دچار ضعف میشد و حتی برای خواندن نماز هم بدنم توانایی ایستادن نداشت . که متاسفانه با فوت پدر مرحومم و استرسی که به من وارد شد دوباره به حالت اول برگشتم .
موزیک درمانی : یک دکتر از طریق موزیک درمانی تجسم بدن ایده آل و اندامی که دوست داشتم را به من تجویز کرد . ابتدا چند کیلو کم کردم و  مجدد اضافه وزن پیدا کردم.
حلقه انداختن :  توسط یک دکتر متخصص و خیلی معروف در مشهد حلقه انداختم آن موقع  97 کیلو بودم  . دکتر به من امیدواری داد و گفت  اگر حلقه بندازی حتما لاغر میشی ولی من به این روش امیدی نداشتم چون من کم اشتها بودم و غذا نمیخوردم .من بدون غذا  خوردن چاق میشدم ولی چون همه راه ها را انجام داده بودم میخواستم این راه را نیز بروم .4 سال حلقه در بدنم بود  . هر چند وقت یکبار برای تنظیم قطر حلقه تزریق میکردم و بعضی اوقات به اندازه ای حالم بد میشد،  مکرر بالا می آوردم و مجبور به افزایش مجدد قطر حلقه میشدم که این کار میگفتند منجر به سرطان میشود . بابت این حلقه انداختن خیلی درد تحمل کردم و یکی از عوارض این کار چسبندگی حلقه  و  عفونت است که واقعا طاقت فرساست.  بخاطر دردهای فراوانی که کشیدم حلقه را پس از چهار سال درآوردم  که در این مدت فقط 6 کیلو کم کرده بودم  .  این عمل من کاملا اشتباه بود چون من کم خوراک هستم و حلقه برای افراد پرخور است . بعد ازاینکه از این روش نتیجه ای نگرفتم آقای دکتر عمل    BYPASS SURGERY     را توصیه کرد که ترس از بی نتیجه ماندن آن باعث شد عمل نکنم .

بستن فک : خیلی کار آزاردهنده و بدی بود . به دکتر جراح فک مراجعه کردم و دو فک بالا و پایین را توسط پایه های سیم دار بهم بستم  ، هرچند وقت یکبار شل میشدند که مجدد مراجعه میکردم و توسط دکتر تنظیم میشد . فقط تو این مدت باید با نی غذا میخوردم . از همه بدتر این بود که نمیتونستم حرف بزنم  ، خیلی اذیت میشدم  .

 کارشناس تغذیه : حدود 6 ماه طبق نظر یک کارشناس تغذیه عمل کردم که نتیجه چندانی نداشت .

رژیم خام خواری : یک مدتی هم طبق توصیه یک رژیم کانادایی گرفتم که به رژیم خام خواری معروف بود . مثلا در روز فقط یک سیب میخوردم .

 

هرکاری که برای لاغری  میشنیدم  باید میرفتم و انجام میدادم . برخی دکترها به من آزمایشات مختلف میدادند از قبیل تیرویید و .... که بعد از چکاپ کامل هیچ مشکلی نداشتم  .


از روند درمان پیش دکتر مجتهدی بگویید .
  سال 92 که  به دکتر مراجعه کردم 96 کیلو بودم . پیش دکتر برایم ایستگاه آخر بود ابتدا گزارش کامل از رنج نامه لاغری خودم به دکتر دادم و اینکه همه روشها را انجام دادم و نتیجه ای نگرفتم و با ناامیدی تمام پیش شما آمدم .دکتر گفتند داروی اختراعی من روی همه جواب داده ولی بازم هر جور تمایل داری تصمیمت را بگیر شما بدن خاصی داری که با دقت ویژه ای باید برای درمان شما اقدام شود .
هفته اول طبق وعده دکتر 4 کیلو کم کردم  برایم غیر قابل تصور بود در این مدت کوتاه این میزان کم کنم .
طی 3.5 ماه به 71.8 رسیدم .
در پایان سرکار خانم مهندس پور جلال   ضمن تشکر از دکتر مجتهدی که با صبر و حوصله و بدون هیچ عوارضی با تجویز داروی گیاهی منجر به کاهش وزن ایشان شدند . شماره موبایل خود را جهت راهنمایی هر چه بهتر دیگر عزیزانی که  در فرآیند درمان سوال دارند اعلام نمودند.    

  تلفن همراه   :    09355821006